Çene Jawline Dolgusu

OPERATÖR DOKTOR

ÖZLEM OYMAK AY

Çene Jawline Dolgusu

“Hayallerinizi gerçekleştirmek için her zaman elimizden gelenin en iyisini yaparız”

  • Jawline Çene Dolgusu Nedir?

Daha güçlü ve simetrik çene hattına sahip olmak için uygulanan işleme jawline çene dolgusu denir.

Daha güçlü bir çene hattı; daha genç, daha canlı ve çekici yüz hatlarını simgeler. Çene hattında dalgalanmalar varsa veya çeneniz yüzünüze oranla daha kısa ve geride kalıyorsa Jawline dolgusu tam size göre olabilir.

Bir çok kadın daha yumuşak ve daha kadınsı görünen bir çene hattına sahip olmak isterken, birçok erkek de daha keskin ve daha belirgin çene hattına sahip olmak ister.  Jawline dolgu tekniği sayesinde geçici dolgular kullanılarak, 15 dakika içerisinde kolay bir şekilde simetrik ve çekici çene hatlarına sahip olabilirsiniz.

Jawline dolgu uygulamaları, çene hattının görünümünü iyileştirmek için kolayca uygulanabilen ve cerrahi olmayan bir işlemdir. Çene hattının asimetrik olduğunu veya çene hattında dalgalanmalar olduğunu düşünüyorsanız daha estetik görünen bir çene hattına sahip olmak için jawline dolgu tekniği sizin için uygun olabilir.

  • Kimlere Yapılabilir?

Çene hattını daha belirgin ve yüz hatları ile uyumlu hale getirmek isteyenler, çene hattındaki sarkma ve dalgalanmaları gidermek isteyenler, çene ucunu bir miktar daha uzatmak isteyenler gibi daha estetik yüz hatlarında sahip olmak isteyen herkes jawline dolgu uygulamasını yaptırabilir.

Jawline dolgu tekniği adından da anlaşılacağı üzere çene hattına yapılan hyaluronik asit içerikli dolgular için kullanılan tekniktir. Ortalama kalıcılık süresi 1 – 2 yıldır.

Bu işlem genel sağlığı iyi olan ve ideal kilolarına yakın olan yetişkinlerin çoğunda yapılabilir. Jawline dolgu tekniği ile çene kontüründe ince ama fark edilir bir değişiklik sağlanabilir.

Jawline çene dolgusu yüz hattını belirleyen küçük ama önemli bir dokunuş olduğu için tecrübeli doktorlar tarafından yapılması tavsiye edilir.

  • Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde çene hattında dolgu kullanılacak olan bölgeler belirlenir ve bu alanda işaretleme yapılır. Daha sonra topikal anestezi kremi sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır.

Jawline dolgu tekniğinde çapraz bağlı hyalüronik asit içerikli dermal dolgular kullanılmaktadır. Kişiye özel olarak açılan dolgular cilt altına yerleştirilirken herhangi bir acı hissi olmaz.

İşlem sırasında, çene çizgisi boyunca çeşitli yerlere küçük miktarlarda dermal dolgu jeli enjekte edilir. Bu işlem, cildi içten dışa doldurarak alanın konturlarını değiştirir. Sonuç, daha belirgin ve iyi görünen bir çene çizgisidir. Dermal dolgu enjeksiyonu, çene hattından sarkan gevşek cildi dolgunlaştırmaya yardımcı olurken bölgenin daha genç görünmesini sağlar.

İşlem genelde 15 dakika içerisinde kolay ve konforlu bir şekilde tamamlanır. İşlem sonunda günlük hayatta hiç bir aksama olmadan dönüş sağlanabilir.

Bandaj gerekmez. Birkaç gün boyunca çene hattını ovalamaktan kaçınılması gerekir. İşlemden 15 gün sonra kontrol seansına gelmesi istenir.

  • Jawline Dolgusu Fiyatları

Jawline Çene Dolgusu fiyatı uygulama sırasında kullanılacak olan dolgu türüne ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Herkes için gerekli olan dolgu türü ve miktarı farklı olabilir. İşlem fiyatları 1 mL  (bir tip) dolgu için belirlenir. Bazı kişilerde 1 mL ile istenen sonuçları görebilirken bazı kişilerde daha fazla sayıda dolguya ihtiyaç olabilmektedir.

Jawline çene dolgusu yüz hattını belirleyen küçük ama önemli bir dokunuş olduğu için tecrübeli doktorlar tarafından yapılması tavsiye edilir. Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Biz?

Sorunuz mu var?

Bizlere iletişim bilgilerimizden aklınızda ki tüm soruları sorabilir ve danışmanlık alabilirsiniz.