Nazolabial Dolgu

OPERATÖR DOKTOR

ÖZLEM OYMAK AY

Nazolabial Dolgu

“Hayallerinizi gerçekleştirmek için her zaman elimizden gelenin en iyisini yaparız”

  • Nazolabial Bölge Neresidir?

Nazolabial bölge burun tabanı ile ağız köşesi arasında uzanan bölgeye verilen isimdir. Yanak ile ağız arasında bulunan bu oluk nazolabial çizgi olarak da tanımlanır. Gençlik çağında bile var olan, gülümseyince belirginleşen nazolabial çizgiler yaşlanma sürecinde yaş ilerledikçe olan yanak sarkması ile derinleşir. Orta yüz dolgusu ile yanak hacmi tamamlanmasına rağmen nazolabial çizgi tedavisi için yeterli olmayabilir. Bazı kişilerde ise yanak sarkması olmadan nazolabial çizgi belirginliği normale göre daha fazladır ve bu durum tek başına yorgun yüz görünümüne neden olabilmektedir.

  • Nazolabial Çizgiler Nasıl Yok Edilir?

Nazolabial çizgi tedavisi için en sık kullanılan uygulama nazolabial çizgi dolgusudur. Çok nadir olarak görülen yanak kaslarının olması gerekenden daha gelişmiş olması durumunda nazolabial çizgi botoks uygulaması da yapılabilir. Ama bu çok sınırlı bir durumdur ve nazolabial bölge dolgusu en uygun tedavi yöntemidir.

  • Nazolabial Dolgu Kaç Yaşında Yapılır?

Nazolabial oluk dolgusu 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir. Nazolabial çizgiler ilerleyen yaşlarda yanak sarkmasıyla belirginleşse de her yaşta belli miktarda var olmalıdır. Düz bir nazolabial oluk doğallıktan uzak olacaktır. Özellikle gülünce belirginleşmesi doğal bir görünümken olması gerekenden daha derin olması kişiyi yaşlı göstermektedir. Bu nedenle nazolabial sulkus dolgusu 18 yaşından itibaren yapılmaktadır.

  • Nazolabial Dolgu Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nazolabial bölge enjeksiyonları öncesi nazolabial çizgi belirginleşmesinin yanak sarkması mı yoksa yapısal nedenlerle mi olduğu iyi ayırt edilmeli ve nazolabial çizgi tedavisi planlaması nedene yönelik gerçekleştirilmelidir. Nazolabial bölge damar yapısı açısından zengin bir bölge olması nedeniyle nazolabial dolgu sonrası morluk ve nazolabial dolgu sonrası ödem sıklıkla görülebilmektedir. Bu nedenle kan sulandırıcı ilaç kullanımı en az 5 gün önce bırakılmalıdır. Ayrıca yoğun bitkisel çay tüketimi hikayesi olanlarda nazolabial çizgi dolgusu ertelenmelidir. Nazolabial dolgu sonrası sertlik de sık görülen şikayetlerdendir. Bu kişilerde ve nazolabial dolgu sonrası topaklanma şikayeti olanlarda masaj yapılmasına ağırlık verilmelidir. Nazolabial dolgu sonrası ağrı şikayeti olması, dolgu yapılan bölgede renk değişikliği gibi durumlarda mutlaka dolgu işlemini yapan doktora bilgi verilmelidir.

  • Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial çizgi bölgesi yüzde damarlanma açısından zengin bir bölgedir. Nazolabial dolgu esnasında anatomiye hakim hekimler tarafından yapılmazsa damar içi enjeksiyonlar başa gelebilmekte, bu durum ise kısmi doku kaybı gibi ciddi durumlarla karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle nazolabial dolgu bu alanda uzman kişilerce, sterilizasyon şartlarına dikkat edilerek çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

  • Nazolabial Dolgu Ne Kadar Yapılır?

Nazolabial dolgu öncesi yanak sarkması olup olmadığı değerlendirilir. Öncelikle varsa yanak sarkması tedavisi, orta yüz dolgu ve elmacık kemiği dolgusu işlemleri yapılmalıdır. Sonrasında nazolabial dolgu miktarına karar verilir. Sadece nazolabial çizgi belirginliği olan kişilerde nazolabial çizgi tamamen silinmeyecek miktarda dolgu uygulaması yapılmaktadır. Bu da kişinin yapısına göre değişiklik göstermektedir.

  • Nazolabial Dolgu Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Nazolabial dolgu enjeksiyonu sonrası etki hemen görülmektedir. İşlem esnasında bir miktar ödem olabilmekte bu nedenle bazı durumlarda kanülle nazolabial dolgu yapılması tercih edilmektedir.

  • Nazolabial Dolgu Ne Zaman Oturur?

Nazolabial dolgu etkisi hemen görülür ve sonrasında masaj yapılır. Nazolabial dolgu sonrası şişlikler genellikle 14 günde geçer ve etkisi tamamen oturur.

  • Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Diğer bölgelerde olduğu gibi hyalüronik asit dolgu nazolabial bölgede en sık tercih edilen dolgudur. Bu dolgunun kalıcılığı kullanılan ürün tipine göre ortalama 9-12 ay sürmektedir.

  • Nazolabial Dolgu Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Nazolabial dolgu fiyatları kullanılan ürünün kalitesine, nazolabial dolgu miktarına, yapılan yere göre değişmektedir. Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Biz?

Sorunuz mu var?

Bizlere iletişim bilgilerimizden aklınızda ki tüm soruları sorabilir ve danışmanlık alabilirsiniz.