Gözaltı Işık Dolgusu

OPERATÖR DOKTOR

ÖZLEM OYMAK AY

Gözaltı Işık Dolgusu

“Hayallerinizi gerçekleştirmek için her zaman elimizden gelenin en iyisini yaparız”

Göz altı morlukları, koyu halkalar ve sarkık cilt, sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Estetik ameliyat olmaya gerek kalmadan daha genç daha canlı bir görünüme kavuşmak için göz altı ışık dolgusu tam size göre olabilir.

Göz altı şikayetleri yaş ile beraber daha belirgin hale gelmeye başlar. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren her iki kişiden biri göz halkalarından şikayetçi olmaya başlar. Oluşan bu göz altı morlukları ve torbalanmalarının sebebi ise çoğu zaman genetik kaynaklıdır. Gözaltında oluşan çukur ve morluklardan kurtulmak için göz altı ışık dolgusu tekniği yaygın olarak kullanılmaktadır.

Işık dolgusu tekniği sayesinde çoğunlukla genetik kaynaklı olabilen göz altı morlukları ve haklarından kurtularak, göz altı bölgesinin daha parlak ve canlı görünmesi sağlanabilmektedir.

  • Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altında oluşan morluklar, koyu halkalar ve çökmüş göz altlarının tedavisi için cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanabilen bir işlemdir.

Özellikle göz altı bölgesindeki bu tarz şikayetlere çözüm olarak geliştirilmiş olan gözaltı ışık dolgusu tüm yaşlar için etkili ve hızlı bir tedavi yöntemidir. Hastanede yatış ve ameliyat gerektirmeden kolayca uygulanabilen bu yöntem sayesinde kısa sürede istenen sonuca ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Yüz bölgesinde uygulanan dolgulardan biraz daha farklı bir yapıya sahip olan gözaltı ışık dolgusunun içeriğinde göz altındaki cildi besleyerek nem seviyesini artıracak hyaluronik asit, vitamin ve peptidler yer almaktadır.

  • Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde göz altı bölgesine topikal anestezi kremi sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır. Göz altı bölgesi tamamen uyuştuktan sonra temizlenir ve göz altı bölgesine özel olarak üretilmiş olan dolgu kişiye özel olarak açılır ve iğnesiz olarak kanül yardımı ile acısız şekilde cilt altına enjekte edilir. Uygulama sırasında kullanılacak olan dolgu miktarına doktor tarafından karar verilmektedir. İşlem yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanır.

  • Gözaltı Işık Dolgusu Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar genelde alt göz kapağında morluk ve koyu halkaları bulunan veya alt göz kapağında hafif orta derecede torbalanması bulunan kişilerdir.

Cerrahi bir estetik işleme gerek kalmadan, kısa zaman içerisinde ufak dokunuşlar ile göz çevresindeki morluk ve koyu halka görünümünden kurtulmak isteyen herkes bu işlemi yaptırabilir.

Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki çökmeler, koyu morluklar ve halkaların büyük kısmına etkili olabilse de büyük göz altı torbaları olan kişilerde alt göz kapağı estetiği daha doğru bir çözüm olabilir. Bu tarz durumda ışık dolgusu yetersiz kalabilir. Yaşı nispeten daha genç ve torbaları daha küçük kişilerde dikkatli yapmak koşuluyla fayda sağlanabilir.

  • Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu fiyatları tedavi sırasında kullanılacak olan dolgu türüne ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Göz altı ışık dolgusu hassasiyetle yapılması gereken önemli bir işlemdir. Işık dolgusunun mutlaka tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gerekir. Fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Neden Biz?

Sorunuz mu var?

Bizlere iletişim bilgilerimizden aklınızda ki tüm soruları sorabilir ve danışmanlık alabilirsiniz.